Tani kredyt, czyli jaki?

Tani kredyt, czyli jaki?

Nie od dzisiaj istnieje przekonanie o tym, że jeśli coś jest tanie, to nie zawsze jest dobre. Takie zestawienia nie zawsze jednak są jednakowo słuszne. Choć jest w nich nieco racji, to nie zawsze tanie musi oznaczać złe lub najgorsze. Tak jest na przykład, kiedy weźmie się pod uwagę tani kredyt. Wbrew pozorom nie jest on produktem złym. Wprost przeciwnie, ma wiele zalet. Przede wszystkim można go dostać bez najmniejszych problemów, bo tanich kredytów udzielają najczęściej firmy finansowe, których działalność dotyczy tylko i wyłącznie pożyczania pieniędzy.

Tanio to znaczy

 

W przypadku takich działalności kładzie się nacisk na zadowolenie klienta. A kiedy ludzie są zadowoleni? Kiedy dostają potrzebne im pieniądze szybko i bez zbędnych formalności. W taki sposób działają właśnie firmy, które określa się jako parabanki. Ich kredyty mają bardzo przystępne raty kredytowe, bo nimi spłaca się pożyczki o dość ograniczonych wysokościach. Największe sięgają 3000 zł. Trzeba przyznać, że nie jest to suma zawrotna. Poza tym ich tanie kredyty są naprawdę tanie, bo w ich przypadku nie uwzględnia się wielu kosztów dodatkowych. Takie pożyczki nie są ubezpieczane – skutecznie obniża to ich ceny. Brak ubezpieczenia niewątpliwie redukuje koszty. W przypadku tradycyjnych kredytów bankowych, koszty bankowe w 90% przypadków uwzględniają ubezpieczenie kredytu, a to podnosi jego koszty.

Dlaczego się opłaca

 

Tanie kredyty są też opłacalne dlatego, że przy ich udzielaniu ogranicza się koszty związane z prowadzeniem placówek. Większość z nich jest przyznawana online, a to tnie koszty bez wątpienia. Dlatego tanie kredyty cieszą się uznaniem i ludzie decydują się na nie często. Ale nie ma w tym nic dziwnego. Skoro mogą oni pożyczyć 1500 zł i muszą oddać niewiele więcej, to dla nich takie oferty są bardzo korzystne. Oczywiście tani kredyt wtedy jest tani, kiedy spłaca się je w terminie. Opóźnienia czy przerwy w spłatach generują koszty dość znaczące i każdy, kto na tani kredyt się decyduje powinien mieć to na względzie. Dla własnego dobra i dla dobra swojej sytuacji finansowej.

Podobne wpisy:

Leave a Comment