Pakujemy dziecko na obóz

Pakujemy dziecko na obóz

Pakujemy dziecko na obózObozy młodzieżowe to idealne rozwiązanie dla nastolatka, który jest już za stary na wyjazdy z rodzicami, a jeszcze za młody, żeby ruszyć w Polskę z grupą przyjaciół ze szkoły bez opieki dorosłych. Zanim jednak wyślemy naszego milusińskiego na taki obóz, zadbajmy, aby spakował się odpowiednio i zabrał najważniejsze rzeczy.

Jakie ubranie spakować?

Podstawa to oczywiście ciepłe ubranie. Dziecko powinno mieć ze sobą kurtkę na wypadek, gdyby przyszły chłodniejsze dni. Warto go też zaopatrzyć w kilka rodzajów spodni. Najkorzystniej jest spakować mu dżinsy, które będzie mógł założyć, kiedy wyjdą poza obóz oraz spodnie dresowe, w których może bez przeszkód biegać po lesie czy na terenie obozu. Koniecznie każmy zabrać mu dwie pary butów. Jeśli wysyłamy nasze dziecko nad morze, przydatne tez będą sandały lub japonki. Nie zapomnijmy o klapkach, które będą niezwykle przydatne pod prysznicami i zapobiegną ewentualnym konsekwencjom kiepskiej jakości sanitariatów. Nie znamy wszystkich warunków, w jakich przebywać będzie nastolatek, dlatego na wszelki wypadek musimy go zaopatrzyć w buty, w których bezpiecznie będzie mogło pójść pod prysznic.

Higiena osobista

Koniecznie spakujmy wszelkie środki higieniczne. Szczoteczka, szampon, pasta do zębów, czy grzebień, to absolutna podstawa. Dwa ręczniki, z których jeden będzie służył przy porannej i wieczornej kąpieli pod prysznicem i drugi, który dziecko będzie mogło zabrać ze sobą na plaże. Jeśli starczy nam miejsca, to możemy dać mu jeszcze trzeci ręcznik, na wszelki wypadek.

Jeśli chodzi o ubrania, to powinno być ich tyle, aby starczyło mu na cały okres pobytu. Nie możemy liczyć, że nasze dziecko samodzielnie wykona pranie i znajdzie miejsce, gdzie wysuszy swoją bieliznę czy koszulki. Dlatego spakujmy go tak, aby na każdy dzień miał osobny komplet bielizny. Zadbajmy ostatecznie o spodenki kąpielowe lub strój, a także o tak podstawowe rzeczy, jak papier toaletowy, czy chusteczki higieniczne. Zrezygnujmy natomiast z drogich laptopów, aparatów fotograficznych oraz zegarków. Dziecko nie tylko może zgubić takie rzeczy, ale też zostać niestety okradzione.

Podobne wpisy:

Leave a Comment