Najprostszy kredyt – kredyt gotówkowy

Najprostszy kredyt - kredyt gotówkowy

Najprostszy kredyt - kredyt gotówkowy

Istnieje wiele rodzajów kredytów, ale najogólniej można powiedzieć, że wszystkie z nich dzielą się na dwie podstawowe grupy.

Pierwsza z nich to kredyt celowy, a druga to kredyt gotówkowy. Każdy kredyt można zakwalifikować jako jedną z tych dwóch opcji.

Kredyty celowe

Kredyty celowe były kiedyś bardzo popularne. Obecnie na popularności tracą. W ich przypadku najważniejsze jest to, że pieniądze wydaje się na konkretny cel. Nie należy odnosić tutaj mylnego wrażenia. Kredyty celowe są dalej szalenie popularne, ponieważ każdy kredyt hipoteczny czy samochodowy to właśnie kredyty celowe. Jak widać na tych przykładach, kredyty celowe to takie produkty finansowe, których zadaniem jest sfinansowanie ściśle określonego zakupu, czyli na przykład domu lub samochodu. Bank nawet jeśli nie otrzymuje praw do danej rzeczy, a zazwyczaj otrzymuje, ma możliwość zaspokojenia się z majątku dłużnika, do którego wliczana jest kupowana rzecz lub nabywane prawa, jak również bank będzie sprawdzał, czy pieniądze są wydatkowanie zgodnie z deklaracją klienta. W przypadku kredytów na większe kwoty bank może je uruchamiać transzami jedna po drugiej, kiedy klient udowodni wydatkowanie środków e właściwy sposób.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy. jest wolny od powyższych ograniczeń i nie ma tutaj problemów związanych z koniecznością wydatkowania środków w określony sposób. Klient może robić z pieniędzmi co tylko zechce, dzięki czemu kredyt gotówkowy jest bardzo wygodny, ale też zazwyczaj droższy. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by klient przegrał wszystkie pieniądze zaraz na ruletce. W związku z tym banki wyżej szacują ryzyko przyznania mu pieniędzy, co w sposób bezpośredni przekłada się na wyższe oprocentowanie, większe prowizje i podobne problemy dla klienta wywołujące bezpośrednie zwiększenie kosztów. Tym niemniej, nikt nie będzie rozliczał klienta z wydanych pieniędzy i nikt nie będzie robił żadnych problemów, kiedy klient będzie chciał zrealizować cel, którego inne osoby mogą do końca nie rozumieć.

Podobne wpisy:

Leave a Comment