Krem antycellulitowy: oręż w walce z cellulitem

Krem antycellulitowy: oręż w walce z cellulitem

Krem antycellulitowy: oręż w walce z cellulitem

Zmorą bardzo wielu kobiet niezależnie od tego, ile mają lat jest tak zwana „skórka pomarańczowa”, czyli cellulit. Jest on bardzo poważnym defektem estetyczno-kosmetycznym. Może pojawić się na brzuchu, udach, pośladkach. Czasem jest tak bardzo widoczny, że latem wiele kobiet unika noszenia sukienek, krótkich spódnic, szortów. Do jego powstawania przyczynia się nieprawidłowa dieta, mało aktywny tryb życia, wahania poziomu hormonów na każdym etapie życia każdej kobiety: menstruacja, ciąża, menopauza.

Cellulit może więc być problemem kobiet w każdym wieku. Pomysłów na walkę z cellulitem jest co najmniej kilka. W zmaganiach z „pomarańczową skórką” może nas wesprzeć krem antycellulitowy.

Odpowiednie kosmetyki

Walka z cellulitem okaże się bardziej skuteczna, jeśli będziemy regularnie ćwiczyć, stosować ustaloną dietę, wykonywać masaże i stosować odpowiednią pielęgnację antycellulitową. W składzie kremu antycellulitowego powinny znaleźć się nie tylko składniki, które usprawnią krążenie. Wśród tych składników najważniejsze są wyciągi z:

– miłorzębu japońskiego;
– kasztanowca;
– arniki.

Krem antycellulitowy powinien zawierać również składniki, które ułatwią spalanie tłuszczu. Należą do nich między innymi:

– guarana;
– wyciągi z herbat;
– kofeina.

Składniki te ułatwiają transport uwolnionych kwasów tłuszczowych do mięśni

W dobrym antycellulitowym kosmetyku powinny znaleźć się także składniki, które ujędrniają skórę. Dobrze byłoby, gdyby w kremie znalazł się między innymi koenzym Q 10. Krem będzie bardziej skuteczny, jeżeli będziemy go wcierać mocno w skórę przynajmniej dwa razy dziennie. Wcieramy go po kąpieli. Masaż wykonany podczas aplikacji kremu pobudzi krążenie limfy i krwi, przyspieszy spalanie tłuszczu i wspomoże działanie kosmetyku.

Sam krem antycellulitowy nie zwalczy „pomarańczowej skórki”. Ale stosowany codziennie na pewno bardzo w tym pomoże. Trzeba jednak pamiętać, że należy stosować go codziennie. Jego działanie wspomoże masaż przy pomocy specjalnej rękawicy oraz zmiana nawyków żywieniowych i stylu życia.

Podobne wpisy:

Leave a Comment