Kredyt gotówkowy – brać czy nie brać?

Kredyt gotówkowy – brać czy nie brać?

Decyzja o zaciągnięciu kredytu nigdy nie jest łatwa i zanim na taki krok ludzie się zdecydują, często przez długi czas rozważają wszystkie za i przeciw. Takie sytuacje są tym bardziej częste, jeśli pod uwagę brany jest kredyt duży na kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Wtedy raczej nie brany jest pod uwagę tani kredyt, ale poważny kredyt bankowy z solidnym ubezpieczeniem i pod zastaw często. Bez takich zabezpieczeń uzyskanie kredytu czasem jest po prostu niemożliwe. Kiedy ludzie na takie kredyty się decydują najczęściej dotyczą one kupna mieszkania lub budowy domu, bo na nie konieczne są bardzo duże sumy.

Niepewna przyszłość

 

W podobnych sytuacjach często znajduje się wielu ludzi i każdy z nich waha się, bo wzięcie kredytu nie jest takim dużym problemem, jak późniejsze jego spłacanie. Jeśli bowiem okazuje się, że wiarygodność finansowa wnioskujących o kredyt ludzi jest dobra i że mają oni szanse na kredyt, to ludzie i tak się takich obawiają. Przecież żaden z nich nie jest w stanie przewidzieć tego, co może wydarzyć się za klika lat. A taki duży kredyt to zobowiązanie nie na kilka, ale na kilkanaście lat. Nawet osoby majętne, nie mogą być pewne tego, jak będzie wyglądało ich życie za jakiś czas.

Strach przed kredytem

 

Fortuna przecież bywa przewrotna i losy ludzi toczą się bardzo różnymi ścieżkami. Nie rzadko przecież zdarza się, że dobrze prosperujące firmy czy zakłady upadają i jedyne, co ich ratuje to upadłość konsumencka. Sytuacja finansowa ludzi też może zmienić się z dnia na dzień. Wystarczy niefortunny wypadek, czy utrata zdrowia i już całe życie może wywrócić się do góry nogami. Co wtedy z kredytem? Z jego spłacaniem? Dlatego decyzje o dużych kredytach czasem podejmuje się latami i jeśli nawet ludzie się na nie decydują, to wspierają się wtedy oszczędnościami, żeby konieczny kredyt opiewał na jak najmniejszą sumę. Taki jest łatwiej spłacić i nie jest on już tak długoletnim zobowiązaniem. Bo tak czy inaczej, dzięki kredytom ludzie układają sobie życia. Dlatego, jeśli są takie możliwości i ma się plany, to kredyt warto jest brać.

Podobne wpisy:

Leave a Comment