Konto osobiste w banku – nie obniżaj wymagań!

Konto osobiste w banku – nie obniżaj wymagań!

Wybór konta osobistego w banku nie wydaje się zbyt ważnym wyborem, jeśli chcemy jedynie trzymać tam niezbyt wysokie, wpływające na bieżąco kwoty. Warto jednak pamiętać, że konto jest produktem – co oznacza, że podlega konkurencji i istnieje dla niego wiele różnych alternatyw. Czy rzeczywiście warto poświęcać dużo czasu na wybór konta bankowego? Czy może jest to kwestia drugorzędna, ponieważ oferty są do siebie bardzo podobne?

Konto na miarę klienta

Nie każdy klient banku jest taki sam. To dość trywialna prawda, o której często zdarza nam się zapominać. Nastolatek potrzebuje konta, które umożliwi mu operowanie pieniędzmi i oszczędzanie ich w sposób nadzorowany przez rodziców, a przy tym uczący autonomii. Młodzi dorośli o nieuregulowanych dochodach wolą nie płacić za prowadzenie swoich kont lub nie być zmuszeni do wykonywania obowiązkowych transakcji w liczbie określonej regulaminem, pod groźbą naliczenia opłaty. Z kolei osoba ustabilizowana finansowo chce mieć możliwość planowania swoich wydatków i kontrolowania budżetu. Banki oferują inne produkty dla każdej z tych osób – każdy może więc mieć konto osobiste, które będzie odpowiedzią na jego potrzeby.

Dodatkowe udogodnienia

Warto również sprawdzić, czy bank oferuje dodatkowe produkty i udogodnienia. Dla wielu osób atrakcyjnym pomysłem będzie posiadanie planu oszczędzania lub planera wydatków na platformie internetowej. Dzięki niemu można wyznaczać sobie limity i sprawdzać, jak idzie osiąganie oszczędnościowych celów. Takie narzędzia są dziś w wielu bankach dostępne całkiem za darmo, jako dodatek do konta. Jednak nie każdy bank je oferuje, inne z kolei chcą dodatkowych opłat za udostępnienie ich.

Pożyteczne zmiany

Kiedy coś w posiadanym koncie bankowym przestaje nam odpowiadać, powinniśmy bez wahania rozglądać się za nowymi propozycjami. Konto osobiste może generować straty lub przynosić korzyści. Może być nieznaczącym dodatkiem do codziennych czynności lub znacznie je ułatwiać. Nie warto tylko obniżać wymagań i spoczywać na laurach – lepiej co jakiś czas sprawdzać, czy nie pojawiła się lepsza oferta.

Więcej na https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-osobiste-wybierz-konto-osobiste-na-miare-potrzeb-bz-wbk.html

Podobne wpisy:

Leave a Comment