Jak wyjść z długów?

Jak wyjść z długów?

Nie planujemy wejścia w spiralę długów – po prostu jesteśmy uczciwymi ludźmi, którym najzwyczajniej w świecie powinęła się noga. Wzięliśmy kilka kredytów w bankach, których nie jesteśmy w stanie spłacać.

Na dodatek banki nie są zbyt przyjaznymi instytucjami – ciężko zresztą, aby były zbytnio przyjazne dla swoich dłużników, którzy bądź co bądź nie wywiązują się z warunków umowy. W skrócie – gdy mamy długi, nie jest łatwo funkcjonować.

Dłużniku, nie popadaj w pesymizm!

Stresujemy się, gdy negocjacje z bankiem są niewypałem, gdy nie pozwalają nam na spłatę zobowiązań w późniejszym okresie. Stresujemy się również dlatego, iż dostajemy jakieś powiadomienia, telefony, może nawet przychodzą do nas ludzie zajmujący się windykacją. Stresujemy się również z tego powodu, że przecież w każdej chwili może najść nas komornik, a spotkanie komornika na swojej życiowej drodze nie jest czymś fajnym. W bardzo dużym skrócie – bycie dłużnikiem nie jest fajne. Z drugiej zaś strony, nie ma takich problemów, z których nie można się wykaraskać!
Więcej na stronie https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-konsolidacyjny,3.html

Zamiast wielu kredytów do spłaty, zostaje jeden

W tym momencie trzeba polecić kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu może nie tyle wyjdziemy od razu z długów, co przynajmniej sprawimy, że nasze życie będzie o wiele mniej stresujące. W bardzo dużym uproszczeniu – kredyty konsolidacyjne są generalnie po to, abyśmy mieli możliwość spłaty wszystkich swoich zobowiązań. Banki będą już spłacone, nie będziemy mieli z nimi już nic do czynienia. Pozostaje oczywiście konieczność spłaty zobowiązań finansowych wobec banku, który nam zaufał, który zdecydował się na zaoferowanie nam kredytu konsolidacyjnego, ale to przecież normalne. Teraz będziemy musieli każdego miesiąca słać pieniądze do jednego banku – odpowiednio wyższe, co do tego nie ma jakichkolwiek wątpliwości, ale przecież doskonale wiemy na co się piszemy. Oczywiście banki nie są instytucjami, które są w stanie dać kredyt konsolidacyjny dosłownie każdemu zainteresowanemu. One muszą mieć pewność, przekonanie graniczące z pewnością – może to lepsze określenie, że spłacimy swój dług.

Podobne wpisy:

Leave a Comment