Jak działają parabanki?

Jak działają parabanki?

Parabanki to instytucje, których działalność przypomina taką, która prowadza banki. Z tym, że one ograniczają się głównie do pożyczania pieniędzy. Ich produktami nie są lokaty czy konta. Parabanki opierają się głównie o pożyczki i kredyty i w ich udzielaniu właśnie się one specjalizują. W większości przypadków takie pożyczki z parabanków są niskie. Nie zdarza się, żeby przekraczały one sumę 3000 zł. Ale dzięki temu mogą one sobie pozwolić na skrajne ograniczenie procedur, jakie wiążą się z ich przyznawaniem. W przypadku takich parabankowych instytucji rzadko ma się do czynienia ze stacjonarnymi placówkami, bo większość z nich działa online. To pozwala im redukować koszty prowadzenia takiej działalności.

Schemat działania

 

W przypadku takich instytucji finansowych ich działanie jest bardzo podobne. Zazwyczaj oddają one swoim klientom do dyspozycji stronę internetową, za pośrednictwem której można bez najmniejszego problemu złożyć wniosek kredytowy. Taki wypełnia się online, podając swoje dane osobowe i dane z dowodu osobistego. To w zasadzie jest wystarczające, żeby taki wniosek był ważny. Niekiedy wymaga się złożenia oświadczenia o zarobkach. Takie jednak nie wymaga żadnych potwierdzeń. Jest tylko nośnikiem informacji, które my sami w nim zawrzemy. Parabanki rozpatrują wnioski kredytowe w ekspresowym tempie, bo nie są one w żaden dodatkowy sposób weryfikowane czy sprawdzane. Nie sprawdzana jest wiarygodność finansowa osoby, która taki wniosek składa.

Ściąganie długów

 

Osoby, które zarządzają takimi firmami pożyczkowymi, wychodzą z założenia, że ludzie są odpowiedzialni i skoro wnioskują o kredyt, to znaczy, że są oni wstanie go spłacić. Jeśli nawet nie, to mają one swoje sposoby na to, żeby odzyskać pożyczone pieniądze z należnym procentem. Bo faktem jest, że pożyczki z parabanków przyznawane są szybko i bez wielu dodatkowych kosztów bankowych, jednak są równocześnie wysoko oprocentowane i w przypadku zalegania ze spłatą mogą one generować duże zyski. Dlatego na osobach, które nie spłacają swoich długów w terminie parabanki zarabiają najwięcej.

Podobne wpisy:

Leave a Comment