Fundusze agresywne i bezpieczne oraz wypłaty z funduszy

Fundusze agresywne i bezpieczne oraz wypłaty z funduszy

Fundusz agresywny cechuje się wielkim ryzykiem, które związane jest z lokowaniem 100% aktywów w akcie, przy agresywnej polityce inwestycyjnej. Najlepsze fundusze agresywne są także bardzo podatne na wahania sytuacji rynku. Dają ponadprzeciętne wyniki podczas wzrostu kursów giełdowych. Tworząc często duże straty.

Fundusze agresywne i bezpieczne oraz wypłaty z funduszyJednak zagrożenie takie spada z czasem przedłużenia horyzontu czasowego funduszu agresywnego. Natomiast fundusz bezpieczny różni się od agresywnego tym, że nie jest tak ryzykowny. Inwestuje zwykle w papiery wartościowe o stałym dochodzie, te najlepsze fundusze inwestycyjne natomiast nie inwestują w akcje. Sugerowane są dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo i długotrwałe oszczędzanie mające na celu zarobienie przy tym jak największej sumy pieniędzy.

Jednak nie jest wiadomo ile dokładnie będzie można pozyskać funduszy – różnica jest diametralna. Ogólnie rzecz biorąc najlepsze fundusze akcyjne bądź innego typu bezpieczne nie są tak podatne na wahania koniunktury rynkowej, co fundusze agresywne. Udziały w funduszu można kupić w każdym banku, wystarczy tylko podpisać i wpłacić majątek na wskazane konto bankowe. Trzeba się jednak zastanowić, który fundusz odpowiada nam bardziej – agresywny, tym samym bardzo ryzykowny, czy długotrwały fundusz bezpieczny.

Istotną kwestią są również wypłaty z funduszu inwestycyjnego

Wypłaty z funduszy mogą być różnorodne i są uzależnione od postanowień, zawartych w naszej umowie. Przez zawarciem jej otrzymujemy dokładne papiery i zawarte w nich wszelkie, szczegółowe informacje dotyczące otwieranych rachunków. Z funduszem inwestycyjnym jest tak, jak z kapitalizacją odsetek na rachunkach bankowych. Mamy kapitalizację roczną, półroczną, kwartalną, miesięczną, czy nawet ostatnimi czasy codzienną. Jeżeli chodzi o ten ostatni przypadek, fundusze inwestycyjne nie osiągnęły jeszcze takiego fenomenu, ale kto wie, czy za parę lat nie będzie to możliwe.

Szukając odpowiedniego dla nas funduszu inwestycyjnego musimy zwrócić więc uwagę na to, jak często będą gromadzone na naszym koncie zyski. To jednak nie wystarczy. Powinno się wybadać, czy te zdobyte przez bank pieniądze możemy od razu wypłacić, lub przelać na swoje prywatne konto, sprawdzać notowania tfi oraz ranking funduszy.

W niektórych bankach jest bowiem tak, że cała zgromadzona kwota przez okres jakiegoś, wcześniej ustalonego terminu muszą leżeć na koncie funduszu. Instytucja finansowa gospodaruje nimi według własnego uznania i na przykład po roku udostępnia zdobyte pieniądze klienteli. Niektórzy po prostu lubią śledzić tok wydarzeń swojego funduszu i chcą co miesiąc obserwować poczynania banku. I nie można mieć im tego za złe.

Podobne wpisy:

Leave a Comment