Fundusz inwestycyjny – co i jak?

Fundusz inwestycyjny – co i jak?

Mimo tego, że ludzie często narzekają na brak pieniędzy, są i tacy, którzy systematycznie oszczędzają i odkładają. Wbrew pozorom nie są to ludzie, którzy zarabiają nie wiadomo ile. Przy rozsądnym zarządzaniu wydatkami, nawet przy średnich dochodach ludzie są w stanie odkładać pieniądze. Wtedy nie interesują ich oferty kredytowe, ani nie przerażają ich nagle wydatki. Dzięki swoim oszczędnościom są zabezpieczeni i nie martwią się tym, co stanie się w przyszłości. Poza tym ludzie często starają się te o to, żeby ich zaoszczędzone pieniądze nie leżały bezczynnie na kontach bankowych. Dlatego często decydują się na takie produkty, które zapewnią ich pomnożenie.

Zasady lokaty

 

Takimi na pewno są lokaty bankowe, które oferuje się w bankach w wielu opcjach. Chętnie wybiera się takie, które są połączone z planem inwestycyjnym. Takie lokaty są długoterminowe, ale zapewniają dość spore dochody i zyski. Lokata, gdzie jednocześnie inwestuje się w fundusz inwestycyjny może przynieść nawet do 20 % w skali roku zysku, przy stratach rzędu 3%, jeśli do takich w ogóle dojdzie. W przypadku korzystania z takich produktów nie trzeba mieć pojęcia o tym, w jaki sposób funkcjonują fundusze inwestycyjne.

Zasady oszczędzania na lokacie

 

Kiedy powierzamy pieniądze bankowi, to on wyznacza osobę, która jest odpowiedzialna za zarządzanie nimi. A że nasz zysk jest też zyskiem banku, to i jemu zależy na tym, żeby zyski z takich inwestycji były jak największe. Dlatego właśnie wielu ludzi decyduje się na takie lokaty, bo dzięki nim są w stanie pomnażać swoje oszczędności. Na takie jednak nie każdy może sobie pozwolić, bo żeby na takich lokatach umieszczać pieniądze, trzeba mieć do dyspozycji jeszcze inne środki, którymi będzie można dysponować, jeśli zaistnieją takie potrzeby. Dlatego ludzie nie zakładają takich lokat, jeśli nie mają innych zapasów pieniędzy. Chyba, że decydują się na takie i biorą jednocześnie pod uwagę tani kredyt. Czasem wzięcie takiego jest lepszym rozwiązaniem niż likwidowanie lokaty, na której można zarobić. Tym bardziej, że obecnie takie kredyty nie są zbyt kosztowne.

Podobne wpisy:

Leave a Comment