Bakalie dla zdrowia

Bakalie dla zdrowia

Bakalie dla zdrowia

Bakalie są znane na polskich stołach od wielu lat, ale dopiero ostatnio stały się bardzo popularnym dodatkiem do ciast, przekąską oraz elementem diety.

Inaczej niż w czasach słusznie minionych, dziś bakalie są dostępne praktycznie wszędzie. Możemy je zakupić na osiedlowych bazarkach w galeriach handlowych lub odwiedzić sklep internetowy z bakaliami. Produkty te kupowane są tym chętniej, że od pewnego czasu możemy w pełni poznać ich właściwości zdrowotne i zalety dla ogólnego funkcjonowania organizmu człowieka.

Więcej na https://ebakalland.pl/sport-i-zdrowie.html

I tak osoby, które borykają się z chorobą wrzodową powinny korzystać ze szczególnych właściwości fig

 

Są one cennym źródłem cynku, wapnia, żelaza, magnezu oraz błonnika. Wpływają doskonale na prace układu hormonalnego oraz odtruwają organizm i regulują przemianę materii. Z kolei morele wskazane są w przypadku występowania tak zwanych kobiecych problemów. Dostarczają do organizmu dużo beta-karotenu oraz żelaza. Dzięki temu skutecznie zapobiegają powstawaniu komórek rakowych w obrębie dróg rodnych. Zawierają też potas, który pozytywnie wpływa na regulacje ciśnienia oraz wapń. Spożywanie moreli jest szczególnie wskazane w przypadku tych pań, które mają zbyt obfite miesiączki lub cierpią na anemie.

Panie powinny też zwrócić uwagę na dobroczynne właściwości daktyli

 

To prawdziwa bomba korzystnych dla naszego organizmu witamin i mikroskładników. Znajdziemy tam witaminy z grupy C, potas, wapń, miedź, żelazo, a regularne spożywanie daktyli uchroni nas przed przeziębieniami i złagodzi wszelkie dolegliwości związane z menopauzą. Pomogą nam też, wtedy kiedy narzekamy na problemy z koncentracją.

Dla mężczyzn, którzy mają problem z funkcjonowaniem serca i ogólnie układu sercowo naczyniowego poleca się orzechy. Zawierają one L-argininę, która powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i wspiera pracę serca. Ich spożywanie spowalnia przyklejanie się złogów lipidowych do ścian naczyń i pozwala zapobiegać nad krzepliwości krwi. Są także źródłem kwasu foliowego oraz witamin z grupy E.

Podobne wpisy:

Leave a Comment